Atletiek

Atletiek

PNHS se atletiek is 'n weghol sukses en gaan vanjaar hoë hoogtes bereik.


Organiseerder: R Portheine

Afrigters:

Naellope: H Badenhorst, M Heystek
Middelafstande: C Goodinson, W du Toit, R Swart
Hekkies: R Portheine, K Portheine
Verspring: D Botes, G McPherson
Hoogspring: N van Niekerk
Gewigstoot: C van der Merwe, G Snyder, F van Vuuren
Skyfwerp: H Jacobs, G Snyder, K van Rensburg
Spiesgooi: L Bisschoff, B Fourie


Atletiek vorm ‘n integrale deel van die sportprogram by ons skool gedurende die eerste-, derde- en vierde kwartaal.

As skool kompeteer ons in die Pretoria B-Bond asook verskeie ander elite kompetisies regoor Suid-Afrika.

Ons lewer gereeld atlete op wat hulself onderskei op provinsiale en nasionale vlak.

Atletiek bied ook elke leerder die geleentheid om by ons geesgroep betrokke te raak en so atlete te ondersteun en aan te spoor.


Nuutste Nuus


Uitslae: Interhuis: 2022

Spankompetisie
  • Romeine 1263.5
  • RAtheners 1171.5
  • Spartane 1013
Seunstotale
  • Atheners 641
  • Romeine 633
  • Spartane 586
Dogterstotale
  • Romeine 630.5
  • Atheners 530.5
  • Spartane 527

Geluk aan die volgende atlete wat nuwe rekords opgestel het:

Simoné de Koker:

1500m Dogters 14: 5:15.7 (Vorige rekord: Cindy de Koker: 5:35.0: 2020)
3000m Dogters17: 11:32.60 (Vorige Rekord: Cindy de Koker:12:36.0: 2020)

Stephan van Wyk:

3000m Seuns 17: 10:33.00 (Vorige Rekord: Xander Bronkhorst: 11:00.0: 2020)

Alecia Venter

Gewigstoot: Dogters 15: 11.48m (Vorige Rekord: Jasmine Ziegelmeier: 10.92: 2012)

Trofeë

Beste Dogters veldatleet:
- Alicia Venter: 822 ASA punte: 0/15 Gewigstoot.
Beste Seuns veldatleet:
- Henco van der Merwe: 806 ASA punte: 0/15 Gewigstoot.
Beste Dogters baanatleet:
- Simoné de Koker: 826 ASA punte: 0/15 3000M.
Beste Seuns baanatleet:
- Carel Greyling: 733 ASA punte: 0/17 110m Hekkies.
Veelsydigste Dogtersatleet:
- Danica Grobler: (5 items): 3357 ASA punte.
Veelsydigste Seunsatleet:
- Keaan van Wyk: (6 items): 2973 ASA punte.
Junior Victor Lodorum:
- Junior Bokwa: 1884 ASA punte.
Junior Victrix Lodorum:
- Simoné de Koker: 2257 ASA punte.
Senior Victor Lodorum:
- Carel Greyling: 1957 ASA punte.
Senior Victrix Lodorum:
- Danica Grobler: 2119: ASA punte.

Uitslae: Hoërskool Wonderboom: 21 Januarie

Pretoria-Noord: 1450
Wonderboom: 1309.5
Gerrit Maritz: 927.5
Uitsig: 833

1e Plekke: (64 1e Plekke)
  • Danica Grobler: 100m, 200m, 400m, 400m Hekkies
  • Jasmine Riley: 200m, 90m Hekkies, Spiesgooi
  • Simoné de Koker: 800m, 1500m, 3000m(Rekord: 2019)
  • Jacinda de Lange: 100m Hekkies, Verspring, Driesprong(Rekord: 2016)
  • Carel Greyling: 110m Hekkies, 400m Hekkies
  • Ezmarelda Vivier: 800m, 1500m
  • Junior Bokwa: 800m, 1500m
  • Cindy de Koker: 800m, 1500m
  • Schalk Fourie: 800m, 1500m
  • Elizma van Wyk: 800m, 1500m
  • Megan Oosthuizen: 1500m, 3000m
  • Henco van der Merwe: Gewigstoot, Skyfwerp
  • Zain Vorster: Gewigstoot, Skyfwerp
  • Taryn Hayes: Skyfwerp, Spiesgooi
  • Rohan Louw: 100m
  • Guillaume du Toit: 100m
  • Rudi Candiotes: 200m
  • Dyllen Prinsloo: 200m
  • Ashley Jordaan: 400m
  • Rubin Nel: 400m
  • Nelmari Driescher: 400m
  • Stephan van Wyk: 3000m (Rekord: 2019)
  • Crusharne Links: 3000m (Rekord: 2019)
  • Rohan Louw: 300m Hekkies
  • Kiara Jonker: 300m Hekkies
  • Collin Reis: Hoogspring
  • Chanel Labuschagne: Hoogspring
  • Lourens du Plessis: Hoogspring
  • Corné Coetzee: Driesprong
  • Dehan Joubert: Gewigstoot
  • Alecia Venter: Gewigstoot
  • Wilné Kriel: Gewigstoot
  • Dehan Joubert: Skyfwerp
  • Damien Engelbrecht: Skyfwerp
  • Salomé Venter: Skyfwerp
  • MC Swanepoel: Spiesgooi
  • Keaan van Wyk: Spiesgooi
  • Deoné Meintjes: Spiesgooi
  • Arno Venter: Spiesgooi
  • Dohan Nieuwoudt: Spiesgooi
  • Anmari Malan: Spiesgooi
  • Seuns 0/14 Aflos, Seuns 0/15 Aflos, Dogters 0/17 Aflos
2e Plekke: (51 2e Plekke)
  • Andrew Durdle: 400m, 800m, 1500m
  • Ashlee Jordaan: 800m, 1500m
  • Heinrich Buitendach: 800m, 1500m
  • Keaan van Wyk: Gewigstoot, Skyfwerp
  • Natasha Sikisi: 1500m, 3000m
  • Ezmarelda Vivier: 3000m, Hoogspring
  • Zanthé Joubert: 100m, 200m
  • Rudi Candiotes: 100m
  • Rina Mamabolo: 100m
  • Marnique Breytenbach: 100m
  • Shon-dré Scheun: 200m
  • Annika Strydom: 200m
  • Guillaume du Toit: 200m
  • Schalk Fourie: 400m
  • Carla Ackerman: 800m
  • Marcolaine Kirsch: 800m
  • Rohan Horn: 1500m
  • Crusharne Links: 1500m
  • Danielle Duvenage: 1500m
  • Xander Bronkhorst: 1500m
  • Kiara Jonker: 90m Hekkies
  • Rohan Louw: 100m Hekkies
  • Arthur Dobson: 400m Hekkies
  • Jacinda de Lange: 400m Hekkies
  • Chantelee Nel: Hoogspring
  • Lanzo Treeby: Hoogspring
  • Kyle Engelbrecht: Hoogspring
  • Rina Mamabolo: Verspring
  • Deoné Meintjes: Gewigstoot
  • Damien Engelbrecht: Gewigstoot
  • Salomé Venter: Gewigstoot
  • Marnus Maritz: Gewigstoot
  • Elmari Fourie: Skyfwerp
  • MC Swanepoel: Skyfwerp
  • Alecia Venter: Skyfwerp
  • Lourraine du Plessis: Skyfwerp
  • Jadon O’Neill: Skyfwerp
  • Marinda Fraser: Spiesgooi
  • Kimberley Chatadza: Spiesgooi
  • Liné Nel: Spiesgooi
  • Dogters 0/15 Aflos
3e Plekke: (45 3e Plekke)
  • Luzuko Matlala: 110m Hekkies, 400m Hekkies
  • Zelda Niemand: 800m, 1500m
  • Michael Murray: Verspring, Driesprong
  • Juvan Schwan: 100m
  • Annika Strydom: 100m
  • Marlene Jansen van Rensburg: 400m
  • Lumé Byleveld: 400m
  • Nelmari Driescher: 800m
  • Natasha Sikisi: 800m
  • Henrico van Tonder: 1500m
  • Carla Ackerman: 1500m
  • Xander Bronkhorst: 3000m
  • Chantelee Nel: 90m Hekkies
  • Junior Bokwa: 100m Hekkies
  • Monika Vos: 100m Hekkies
  • Arthur Dobson: 110m hekkies
  • Jadon Smith: 300m Hekkies
  • Monique de Kock: Hoogspring
  • Leander Esterhuizen: Hoogspring
  • Thuto Modise: Hoogspring
  • Dyllen Prinsloo: Verspring
  • Jasmine Riley: Verspring
  • Heinrich Buitendag: Verspring
  • Marinda Fraser: Gewigstoot
  • MC Swanepoel: Gewigstoot
  • Juandré Brink: Gewigstoot
  • Jadon O’Neill: Gewigstoot
  • René Thessner: Skyfwerp
  • Xandre Louw: Skyfwerp
  • Anmari Malan: Skyfwerp
  • Rohan Louw: Spiesgooi
  • Chrishelle Niewoudt: Spiesgooi
  • Jaco van Vuuren: Spiesgooi
  • Owen Kuhn: Spiesgooi
  • Lenuschke van Niekerk: Spiesgooi
  • Seuns 0/16 Aflos, Seuns 0/17 Aflos

Uitslae: Top 20: Bloemfontein: 18 Februarie 2022

Algehele uitslae:

Dogtersspan eindig 7e uit 16 skole wat deelneem

Seunsspan eindig 4e uit 21 skole wat deelneem

In die afdeling vir dubbelgeslag skole eindig ons 5e uit 20 skole

1e Plekke:
  • Danica Grobler: 400m Hekkies
  • Junior Bokwa: 800m, 1500m
2e Plekke:
  • Cindy de Koker: 1500m
  • Anmari Malan: Spiesgooi
  • Henco van der Merwe: Gewigstoot
  • Heinrich Buitendag: 800m, 1500m
  • Jadon O’Neill: Gewigstoot
3e Plekke:
  • Danica Grobler: 100m
  • Alecia Venter: Gewigstoot
  • Keaan van Wyk: Skyfwerp
*Die volgende atlete behaal ook baie goeie 4e Plekke:
  • Simoné de Koker: 800m, 1500m
  • Cindy de Koker: 800m
  • Anmari Malan: Skyfwerp
  • Rubin Nel: 400m
  • Schalk Fourie: 800m
  • Jadon O’Neill: Skyfwerp

Uitslae: Eldoraigne

Seuns Meisies Totaal
Eldoraigne 506 682 1188
Vorentoe 414 513 927
Pretoria-Noord 495 395 890
Jeugland 421 414 835
Sutherland 417 238 655
1e Plekke: (19 1e Plekke)
  • Danica Grobler: 100m
  • Rubin Nel: 400m
  • Junior Bokwa: 800m
  • Andrew Durdle: 800m, 1500m
  • Simoné de Koker: 1500m
  • Collin Reis: Hoogspring
  • Carel Greyling: Verspring
  • Wilné Kiel: Gewigstoot
  • Henco van der Merwe: Gewigstoot, Skyfwerp
  • Zain Vorster: Gewigstoot
  • Dehan Joubert: Skyfwerp
  • Elmari Fourie: Skyfwerp
  • Damien Engelbrecht: Skyfwerp
  • MC Swanepoel: Spiesgooi
  • Keaan van Wyk: Spiesgooi
  • Deoné Meintjes: Spiesgooi
  • Anmari Malan: Spiesgooi
2e Plekke: (34 2e Plekke)
  • Danica Grobler: 200m, 400m, 400m Hekkies
  • Rohan Louw: 100m
  • Guillaume du Toit: 100m
  • Rudi Candiotes: 200m, 400m
  • Andrew Durdle: 400m
  • Heinrich Buitendag: 800m
  • Schalk Fourie: 800m
  • Simoné de Koker: 800m,
  • Cindy de Koker: 800m
  • Junior Bokwa: 300m Hekkies
  • Carel Greyling: 400m Hekkies
  • Renaldo Joseph: 400m Hekkies
  • Jacinda de Lange: 100m Hekkies, Driesprong
  • Ezmarelda Vivier: Hoogspring
  • Jadon Smith: Hoogspring
  • Dylan Harmse: Driesprong
  • Deoné Meintjes: Gewigstoot
  • Liné Nel: Gewigstoot
  • Alecia Venter: Gewigstoot
  • MC Swanepoel: Gewigstoot, Skyfwerp
  • Keaan van Wyk: Skyfwerp
  • Zain Vorster: Skyfwerp
  • Lourens du Plessis: Skyfwerp
  • Leonné Malan: Skyfwerp
  • Taryn Hayes: Skyfwerp, Spiesgooi
  • Rohan Louw: Spiesgooi
  • Dohann Nieuwoudt: Spiesgooi
3e Plekke: (23 3e Plekke)
  • Rudi Candiotes: 100m
  • Rubin Nel: 200m
  • Juvan Schwan: 400m
  • Schalk Fourie: 400m, 1500m
  • Cindy de Koker: 1500m
  • Simoné de Koker: 3000m
  • Rohan Louw: 100m Hekkies
  • Carel Greyling: 110m Hekkies
  • Jacinda de Lange: 400m Hekkies
  • Chanel Labuschagne: Hoogspring
  • Owen Kuhn: Driesprong, Spiesgooi
  • Michael Murray: Driesprong
  • Dehan Joubert: Gewigstoot
  • Damien Engelbrecht: Gewigstoot
  • Jadon O’Neill: Skyfwerp
  • Alecia Venter: Skyfwerp
  • Wilné Kiel: Skyfwerp
  • Salomé Venter: Skyfwerp
  • Anmari Malan: Skyfwerp
  • Jasmine Riley: Spiesgooi
  • Arno Venter: Spiesgooi

Uitslae: Hartebeespoort

Seuns Meisies Totaal
Pretoria-Noord 504 (2e) 518 (1e) 1022.5
Frikkie Meyer 549 430 979
Brits 382 460.5 842.5
Hartebeespoort 337 408.5 745.5
Gerrit Maritz 392 318.5 710.5
1e Plekke: (39 1e Plekke)
  • Rohan Louw: 100m
  • Rina Mamabolo: 100m
  • Guillaume du Toit: 100m
  • Henrico van Tonder: 400m
  • Ashley Jordaan: 400m, 800m, 1500m
  • Nelmari Driescher: 400m
  • Simoné de Koker: 800m, 1500m, 3000m
  • Shon-dre Scheun: 800m, 1500m
  • Junior Bokwa: 800m, 1500m
  • Cindy de Koker: 800m, 1500m
  • Schalk Fourie: 800m, 1500m
  • Elisma van Wyk: 1500m
  • Xander Bronkhorst: 1500m
  • Megan Oosthuizen: 3000m
  • Jacinda de Lange: 100m Hekkies, Driesprong
  • Renaldo Joseph: 400m Hekkies
  • Chanel Labuschagne: Hoogspring
  • Heinrich Buitendag: Verspring
  • Michael Murray: Verspring
  • Dehan Joubert: Gewigstoot
  • Alecia Venter: Gewigstoot
  • Wilné Kriel: Gewigstoot
  • Damien Engelbrecht: Skyfwerp
  • MC Swanepoel: Spiesgooi
  • Keaan vanWyk: Spiesgooi
  • Deoné Meintjes: Spiesgooi
  • Taryn Hayes: Spiesgooi
  • 0/14 Seuns Aflos
  • 0/17 Dogters Aflos
  • 0/17 Seuns Aflos
2e Plekke: (35 2e Plekke)
  • Annika Strydom: 100m, 200m
  • Jasmine Riley: 200m
  • Schalk Fourie: 400m
  • Heinrich Buitendag: 800m, 1500m
  • Zelda Niemand: 800m, 1500m
  • Nelmari Driescher: 800m
  • Andrew Durdle: 800m, 1500m
  • Natasha Sikisi: 800m, 3000m
  • Elmari Fourie: 1500m
  • Rohan Horn: 1500m
  • Stephan van Wyk: 1500m
  • Carla Ackerman: 1500m
  • Megan Oosthuizen: 1500m
  • Cindy de Koker: 3000m
  • Junior Bokwa: 3000m
  • Xander Bronkhorst: 3000m
  • Monika Vos: 100m Hekkies
  • Jacinda de Lange: 400m Hekkies, Verspring
  • Jemma Els: Hoogspring
  • Renaldo Joseph: Hoogspring
  • Michael Murray: Driesprong
  • Henco van der Merwe: Gewigstoot, Skyfwerp
  • Damien Engelbrecht: Gewigstoot
  • Taryn Hayes: Skyfwerp
  • Rohan Louw: Spiesgooi
  • Arno Venter: Spiesgooi
  • Anmari Malan: Spiesgooi
  • 0/16 Dogters Aflos
3e Plekke: (22 3e Plekke)
  • Shon-dre Scheun: 200m
  • Jacques Benson: 200m
  • Jacinda de Lange: 200m
  • Elisma van Wyk: 800m
  • Ezmarelda Vivier: 1500m, Hoogspring
  • Natasha Sikisi: 1500m
  • Heinrich Buitendag: 3000m
  • Marcolaine Kirsch: 3000m
  • Chantelee Nel: 90m Hekkies
  • Jadon Smith: 300m Hekkies, Hoogspring
  • Wickus Janse van Rensburg: Hoogspring
  • Monique de Kock: Hoogspring
  • Thuto Modise: Hoogspring
  • Corné Coetzee: Driesprong
  • Lené Nel: Gewigstoot, Spiesgooi
  • Jody Els: Skyfwerp
  • Keaan van Wyk: Skyfwerp
  • Lourens du Plessis: Skyfwerp
  • Owen Kuhn: Spiesgooi

Gallery



Terug