Kalender

Nuus

English Evening

English Evening 2017

Beste seun in graad 8: Xavier Barnard

Beste dogter in graad 8: Maruné Venter

Beste dogter in graad 9: Lize Britz

Beste seun in graad 10: Stefan Hennop

Beste dogter in graad 10: Nicole van den Heever

Beste seun in graad 11: Xanthus Theron

Beste dogter in graad 11: Jesse Jansen van Nieuwenhuizen

Beste seun in graad 12: Johann Müller

Beste dogter in graad 12: Zouine van Wyk

Die beste Engels spreker in die skool word bepaal deur elke punt deur elke deelnemer aan al drie English Evenings bymekaar te tel. Daarvolgens was Jesse Jansen van Nieuwenhuizen met ‘n kortkop voor om hierdie titel te verower.                                          

 

ENGLISH EVENING 2016

Second Term

Junior Poetry:

1st Stefan Hennop
2nd Kariza Pretorius and Renata de Beer
3rd Angel Manamela and Kayla Sharpe

Senior Poetry:

1st Zouine van Wyk
2nd Germi Pretorius
3rd Madelein Potgieter
 

Junior Speeches:

1st Stefan Hennop
2nd Lize Britz
3rd Nandi Khumalo

Senior Speeches:

1st Zouine van Wyk
2nd Germi Pretorius
3rd Ankezel Loots

Overall Junior Winner:

Stefan Hennop

Overall Senior Winner:

Zouine van Wyk
 

First Term

Junior Poetry:

1st  Renata de Beer and Chante Pretorius 
2nd  Kayla Sharpe
 

Senior Poetry:

1st Germi Pretorius
2 nd Johann Muller

Junior Speeches:

1st Lize Britz
2nd Stefan Hennop
3rd  Oratile Maodi

Senior Speeches:

1st Zouine van Wyk
2nd Germi Pretorius
3rd Madelein Potgieter

Overall Junior Winner:

Lize Britz

Overall Senior Winner:

Germi Pretorius

 

English Evening 

Term 2

Speech - Seniors

  1. Germi Pretorius
  2. Ruan Pienaar
  3. Mike'chelle Grobler

Poetry recital - Seniors

  1. Germi Pretorius
  2. Saake Botha
  3. Madelein Potgieter and Maruchelle Roberts

Speech - Juniors

  1. Annie Els
  2. Leanne Oberholzer and Ankezel Loots
  3. Adelè Swart

Poetry recital - Juniors

  1. Annie Els
  2. Leanne Oberholzer
  3. Chezane van der Walt

Term 3

Speech - Seniors

  1. Zouine van Wyk
  2. Germi Pretorius
  3. Ruan Pienaar

Poetry recital - Seniors

  1. Germi Pretorius
  2. Saake Botha
  3. Donè Horn

Speech - Juniors

  1. Ankezel Loots

Poetry recital - Juniors

  1. Ankezel Loots
  2. Chezane van der Walt

Merietefunksie

Trofee vir Beste Engels redenaar: Germi Pretorius

Beste dogter in graad 8: Megan Paulsen

Beste dogter in graad 9: Ankezel Loots

Beste dogter in graad 10: Zouine van Wyk

Beste seun in graad 10: Ruan Pienaar

Beste dogter in graad 11: Germi Pretorius

Beste dogter in graad 12: Donnè Horn

Beste seun in graad 12: Dewaldt Potgieter

Copyright © 2013 PNHS. All Rights Reserved.

Developed by Wan4U